فاشیسم ایرانی ، دمکراسی پوپولیستی

به فرموده ی زنده یاد دکتر عبدالرحمن قاسملو ، دیکتاتورترین آدمها و حاکمیتها خود را دمکرات و دمکراسی خواه میدانند چون واژه‌ی دمکراسی بسیار مطلوب و مورد پسند جوامع انسانی هست . آنچه که ایشان اشاره فرمودند بسیار درست است و هر دیکتاتوری برای سرپوش گذاشتن بر روی کثافتکاریهای خودش در گذشته و حال و آینده ، خود را دمکرات جلوه میدهد و میگوید : من به مردم سالاری معتقدم و خودم را یک مردم سالار میدانم .

آنچه کە حائز اهمیت است ، لودگانی از جامعه فارس ، شب و روز در تلویزیونهای خود در خارج از کشور ، بر طبل ضدیت با جمهوری اسلامی میزنند و میگویند ، جمهوری اسلامی در تمام ابعاد ناقض حقوق بشر و اصول دمکراسیست . تحفه های اُتو کشیده ای همچون علیرضا نوری‌زاده که اکثریت جامعه‌ی فارس او را مانند یک لیدر و انسانی خردمند و عدالت خواه میدانند ، بارها و بارها در نطقهای خود میگوید : جمهوری ولایت فقیه در بیخ و اساس با مبانی دمکراسی همچون آزادی بیان ، حقوق زنان ، آزادی مطبوعات و سینما و … ، حق تعیین سرنوشت ، حقوق اقلیتها و … ، مخالف است و این نظام نمیتواند پاسخگوی نیازهای جامعه‌ی ایران باشد .

در دمکراسی فاشیستهایی چون علیرضا نوری‌زاده آزادی بیان به معنای این است که هر کسی هرچه دوست دارد بگوید اما حق ندارد بگوید من کشور میخواهم زیرا این تجزیه‌طلبی است و مجازات افرادی که چنین چیزی را بیان میدارند مرگ به هر شیوه‌ای است . جالب اینجاست این فاشیست اُتو کشیده ، مغز و کله‌ی همه‌ را در رسانه‌ها خورده است که ای مردم جمهوری اسلامی یک تروریسم دولتی هست و با اجرای احکامی چون اعدام در واقع به صورت سیستماتیک ، انسانیت را ترور میکند .

امثال این لُمپنهای به ظاهر اپوزوسیون جمهوری اسلامی ، کم نیستند و اینها خود را وارثان دولت مرکزی آینده در ایران میدانند . همه میدانیم دمکراسی مرز و حدودی ندارد و تمامی ابعاد جامعه‌ی انسانی را در بر میگیرد اما از نظر این شازده‌های نرم و لطیف ، دمکراسی یعنی همان فاشیسم فارسی ، همان سلطه جویی مشروط یا مطلق . نوری‌زاده ، فردی که اطلاعات مهم حکومتی را در اختیار دارد ، به راستی این اطلاعات از کجا می‌آیند ، آیا کسی تاکنون به این فکر افتاده است ؟ در چارچوپ پنجره‌ی خانه‌ی باباش که هر روز آنرا باز میکند ، چهارشنبه مورخ ۱۹ دی ماه ۹۷ به شاخ و بال یکی از فرماندهان سپاه پاسداران میرفت و با پخش کلیپی از این فلج ویلچرنشین میگفت صداقت و ایران پرستی را باید از این مرد تاریخ یاد گرفت .

آری ایران پرستی را باید از اینها یاد گرفت چرا که احتمال بسیار دارد این بسیجی در کشتار قارنا و قلاتان و ایندرقاش دست داشته باشد . آری اینها و امثال این بسیجیها روابط حاج سید علیرضا هستند که اهم اخبار درون ساختار جمهوری اسلامی را رو میکنند . حاج آقا نوری‌زاده و امثالهم تفاوت عقیدتی چندانی با جمهوری اسلامی ندارند ، عمده اختلاف ایشان با سران جمهوری اسلامی در اسلامی بودن حکومت است و ایشان یک حکومت فاشیستی سکولار را خواهانند .

در روزهای گذشته ، سخنرانیهای آقای جمال پورکریم در مورد اولین و ساده‌ترین حق ملت خود مبنی بر تاسیس کشوری مستقل در شرق کوردستان ، آشفتگی بسیاری را در جبهه‌ی این فاشیستهای دون مایه و خرفت ایجاد کرده است به نحوی که در رسانه‌های خود با ادبیاتی حقیرانه که در واقع برازنده‌ی خودشان است ، عزیز مبارز ، جناب پورکریم را به باد بی ادبی و هتاکی گرفته‌اند .

این فاشیستها فکر میکردند دیگر در میان ملت کورد در شرق کوردستان در حال حاضر ، صدای استقلال طلبی بلند نخواهد شد ، فکر میکردند توانسته‌اند ادبیات سیاسی در شرق کوردستان را کاملا تحت تاثیر شعارهایی چون فدراتیزاسیون قرار بدهند غافل از اینکه دوران نا آگاهی و بی سوادی و کم سوادی ملتهای تحت ستم آنها به اتمام رسیده و این فاشیستهای انگل دیگر نمیتوانند به سادگی دارایهای ملل تحت ستم در ایران را به تاراج ببرند .

این فاشیستهای فارس در واقع در طول سالیان درازیست که از حکومت منحوس آنها میگذرد به صورت انگلی زندگی میکرده‌اند زیرا در مناطق خود جز بیابان و کویر چیز دیگری ندارند و مجبورند با سرمایه‌های ملل دیگر شکم گرسنه‌شان را سیر کنند . امروزه جمال پورکریم تنها نیست و تنها او شعار استقلال وطنش را سر نمیدهد ، جمال پورکریمها در این مرز و بوم وجود دارند ، دیگر نمیتوانید این صداها را با کشتن و شکنجه و غارتگری ببُرند ، هر جمال پورکریم در هر جایی که برود ، جمال پورکریم دیگری از همانجا جوانه خواهد زد .

وقت آن رسیده این فاشیستهای انگل به جای استفاده کردن از حرفهای ریز و درشت در مورد دمکراسی مضحک خود ، به فکر این باشند که مانند انسان خردمند و متمدن با ملتهای همسایه خود کنار بیایند و مانند یک انسان دست دوستی به سوی ملتهای همسایه‌شان دراز کنند ، باشد که با آنها مودتی ایجاد شود .
اینها به لطف بربریت اجداد وحشیشان توانسته‌اند دو تا سه هزار سالی حکومت کنند و با ریختن خون ملتهای دیگر در منطقه ، تاریخی ساختگی که در واقع یک تاریخ انگل وار است را تعریف کنند . این فاشیستهای خونخوار ادعا میکنند که تاریخ دارند اما نمیخواهند بفهمند ملت کورد یکی از ملتهای اصیل و اولین ملت متمدن بین النهرین است که برایشان تاریخ درست کرد . به شاهدی تمام آثار تاریخی در منطقه ، خدایشان ، تاریخشان ، زبانشان ، فرهنگشان و … ، را مقروض ملت کورد هستند که در این مطلب ، جایی برای تشریح آن نیست .

بیایید و برای یکبار هم که شده بفهمید ، دیگر زمان لشکرکشی و عربده‌کشی وحشیانه‌تان تمام شده است ، امروز دیگر زمان متمدن بودن و درک کردن یکدیگر است و بیشتر از این نه خودتان را بیهوده خسته کنید و به کشتن بدهید و نه خون ملتهای تحت اشغالتان را بیشترین از این بریزید .
همچنان که در بالا هم اشاره کردم ، حاج آقا نوری‌زاده در برنامه چهارشنبه‌ی خود این پاسدار را بعنوان مرد تاریخ ایران یاد میکرد و همچنان موارد مضحک دیگری را هم بلغور فرمودند ، اینکە از
رجب طیب اردوغان خوشش نمی‌آید چون دیدگاهی فاشیستی در برابر کوردها دارد و می‌خواهد کوردها را از بین ببرد و با ادبیات پوپولیستی و تهوع آورش مقداری هم به شاخ و بال کوردها رفت که ضد داعش ایستادند و داعش را شکست دادند . اولاً نمیدانم این انسان سواد خود را از کجا اخذ فرموده که اردوغان را فاشیست میداند اما خودش را هیومنیست ؟ ملت فارس او را مانند مرهمی نخبه برای دردهای خود که از دست جمهوری اسلامی کشیده‌اند ، میدانند اما ایشان هنوز تعریف درستی از واژه‌های سیاسی و اجتماعی ندارند . در یکجا فاشیسم را درست تلقی میکنند اما زمانی که نوبت به ادبیات وقیحانه‌ی خود در برابر ملتهای تحت اشغال خود میرسد ، ایشان یک هیومنیست و دمکرات هستند ، به گمان بنده تعریف واژه‌گان در قاموس این فاشیست ، بستگی به مکان دارد و ایشان نمیفهمند یا نیمخواهند بفهمند وقتی واژه‌ی دمکراسی به میان آید ، تعریفش بر کل اجتماع بشری صدق میکند و این دمکراسی مانند سلطنت مشروطه‌ی اربابشان نیست که مشروط باشد .

ایشان مردانگی کوردهای غرب کوردستان را تحسین میکند اما وقتی مواضع رفیق مبارز ، جناب پورکریم را میشنود و میبیند به طور مستقیم و غیر مستقیم به ملت کورد اهانت میکند . آنچه که عیان است ، این فاشیستها تعادل کلامی و منطقی و فکری هم ندارند ، هر وقت و در هر جایی اگر کسی یا کسانی مخالف شکم پرستیشان باشد ، سریع به او حمله‌ور میشوند .

این را بفهمید ، با این بساط پوپولیستی که به راه انداخته‌اید ، نمیتواند اذهان استقلال طلبانه‌ی ملت کورد را به سوی خود جلب کنید و از این ملت سو استفاده بکنید .

ناسیونالیست آبیدر

Comments

comments

پاسخی بگذارید