آویو کوخاوی :به‌سرعت برای اقدام علیه ایران آماده‌ می‌شویم

آویو کوخاوی، هدف نیروی هوایی اسرائیل در «جنگ بعدی» این است که قدرت تخریبی خود را افزایش دهد.

آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل در اظهاراتی عنوان کرد که نیروی هوایی این کشور برای اقدام در ایران به سرعت در حال آماده‌شدن است.

آویو کوخاوی، در مراسم معرفی فرمانده جدید نیروی هوایی اسرائیل گفت، نیروی هوایی این کشور، توانایی خود را برای آمادگی جهت انجام عملیات‌های ضربتی گسترده علیه تاسیسات هسته‌ای و نظامی ایران افزایش می‌دهد.

او در این زمینه تصریح کرد، اسرائیل با سرعت بالایی در حال آمادگی برای انجام «مأموریت‌های هوایی، جنگ بین جنگ‌ها، عملیات در حلقه دوم و اقدام در ایران» است.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل خبر داد که حملات نیروهای هوایی این کشور، «تأثیر چشمگیری» در جلوگیری از استقرار نیروهای ایران در سوریه داشته و باعث شده حزب‌الله از مناطق جنوبی بلندهای جولان دور بماند.

در جریان این مراسم، تومر بار جایگزین آمیکام نورکین، فرمانده پیشین نیروی هوایی اسرائیل شد.

بر اساس برخی گزارش‌های منتشر شده، ارتش اسرائیل به‌زودی مجهز به مقادیر بسیار زیادی از مهمات دقیق و هدایت‌شونده خواهد شد.

آویو کوخای در بخش دیگری از اظهارات خود خبر داد، در دو هفته گذشته، از عملیاتی‌شدن حداقل ده حمله تروریستی در اسرائیل جلوگیری شده است.

از سوی دیگر روزنامه «جروزالم‌پست» به نقل از برخی منابع آگاه خود تأیید کرد، نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل حتی پس از تغییر منصب خود، قرار است مسئول پرونده ایران در دولت اسرائیل باقی بماند.

طبق مفاد توافق‌ دولت ائتلافی اسرائیل، یائیر لاپید قرار است از آگوست سال 2023 به عنوان نخست‌وزیر این کشور مشغول به کار شود.

نفتالی بنت نیز قرار است منصب وزارت این کشور را به‌دست بگیرد.

کانال 12 اسرائیل پیشتر خبر داده بود که بنت از لاپید خواسته تا او به عنوان وزیر کشور، همچنان مسئول پرونده ایران باقی مانده و او سیاست‌های اسرائیل در قبال تهران را تعیین کند.

سیاست «قطع سر اختاپوس»

نفتالی بنت پیشتر با مقایسه رژیم ایران با اختاپوسی که سرش در تهران و پاهایش در اطراف اسرائیل است، تاکید کرده بود که بر خلاف رویه قبلی این کشور، قصد دارد «سر اختاپوس» را در تهران هدف قرار دهد.

او تاکید کرده بود: «اسرائیل در گذشته اشتباه کرد و خودش را مشغولِ قطع کردن پاهای اختاپوس کرد، در حالی که سر اختاپوس در ایران است. بر أساس دکترین خودم، اجازه نخواهم داد جنگ سرد بین ایران و اسرائیل یک‌جانبه بماند.»

Comments

comments

پاسخی بگذارید