رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا:تهدید‌های ایران به ترور مقامات آمریکایی همچنان پابرجاست

ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: اگر برنامه هسته‌ای ایران با یک توافق جدید محدود نشود، ادامه فعالیت‌های هسته‌ای تهران به رقابت تسلیحاتی در منطقه‌ منجر خواهد شد.

ژنرال مارک میلی، با غیرقابل قبول دانستن تهدیدهای ایران برای ترور مقامات فعلی و سابق آمریکا، تصریح کرد که ایران علنا به چنین تهدیدهایی علیه مقامات آمریکایی ادامه می‌دهد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، سه شنبه، 5 آوریل، طی سخنرانی خود در کنگره، رژیم جمهوری اسلامی را «تهدید بزرگ منطقه‌ای» و همیشگی برای ایالات متحده و شرکا و متحدان واشینگتن دانست.

او همچنین گفت: «ایران با حمایت از فعالیت‌های تروریستی و گروه‌های نیابتی خود در مرزهای همسایگان و همچنین برنامه‌های موشکی بالستیک خود به‌دنبال برهم زدن نظم و ثبات در منطقه‌ خاورمیانه و ایجاد توازن‌قوا به سود خود است.»

 

ژنرال میلی افزود که ایران توسعه برنامه هسته‌ای خود را به عنوان ابزار فشاری جهت تشدید بی‌ثباتی و توسعه‌طلبی در منطقه به كار مى‌گیرد.

مسابقه تسلیحاتی

ژنرال میلی گفت که اگر برنامه هسته‌ای ایران با یک توافق جدید محدود نشود، ادامه فعالیت‌های هسته‌ای تهران به رقابت تسلیحاتی در منطقه‌ منجر خواهد شد.

گفتنی است جمعه گذشته، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد، این کشور هنوز به «مسیر دیپلماتیک» در پرونده هسته‌ای ایران پایبند است اما به گفته او، آمریکا صرف‌نظر از نتایج مذاکرات اتمی وین، به همکاری نزدیک با شرکای خود برای مقابله با تهدیدهای ایران ادامه می‌دهد.

شایان ذکر است که «فری‌بیکن» پیشتر در گزارشی خبر داده بود، در صورت خروج سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا، برخی از «تروریست‌»های وابسته به جمهوری اسلامی به راحتی می‌توانند وارد خاک ایالات متحده شوند.

رژیم ایران بارها تهدید کرده از مقامات دولت ترامپ که در حمله پهپادی سال 2020 به سلیمانی نقش داشتند «انتقام» خواهد گرفت. پمپئو و برایان هوک، رهبری کارزار «فشار حداکثری» دولت ترامپ علیه تهران را بر عهده داشتند، و در قتل قاسم سلیمانی، فرمانده سابق «نیروی قدس» شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران ایران، نقشی کلیدی ایفا کردند.

Comments

comments

پاسخی بگذارید